نمایندگی ایران در وین: درخواست آمریکا برای نشست اضطراری شورای حکام طنزی تلخ است

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در وین درخواست آمریکا برای نشست اضطراری شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته ای ایران را طنزی تلخ توصیف کرد.

نمایندگی ایران در وین: درخواست آمریکا برای نشست اضطراری شورای حکام طنزی تلخ است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در وین درخواست آمریکا برای برگزاری نشست اضطراری شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته ای ایران را طنزی تلخ توصیف کرد.

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در وین در پیامی در توئیتر نوشت: در واقع این طنز تلخی است که همان رژیمی که با خروج غیرقانونی و یکجانبه از برنامه جامع اقدام مشترک، آن را نقض و دیگران را نیز به پیگیری اقدام مشابه مجبور کرد و اجرای آن را به وسیله اعمال زور با مانع روبرو کرد، در حال ابراز نگرانی درباره اجرای همین توافق است.

در ادامه این بیانیه آمده است: واقعیت این است که آمریکا به عنوان نخستین نقض کننده برجام که این درخواست را ارائه داده است، نشان از انزوای آن در مخالفت با چندجانبه گرایی و حاکمیت قانون در امور بین المللی است.

در بیانیه نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در وین تاکید شده است: تصمیمات اخیر ایران که در پاسخ به شرایط ایجاد شده توسط آمریکا که شامل تحریم های اعمالی این کشور بر تمام کسانی که خواهان اجرای تعهداتشان تحت برجام بوده و باعث از بین رفتن تعادل در توافق شده، کاملا در راستای مقررات برجام است. به علاوه، تحولات اخیر هیچ ارتباطی به موضوعات مربوط به پادمان ها و وظایف شورای حکام ندارد. موضوعات مربوط به اجرای برنامه جامع اقدام مشترک در سازوکارهایی که تعیین شده آنالیز خواهند شد.

نماینده آمریکا در سازمان های بین المللی روز آدینه خواهان برگزاری نشست ویژه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بحث درباره برنامه هسته ای ایران شد. (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی در 15 گزارش از زمان اجرایی شدن توافق هسته ای برجام پایبندی ایران به تمامی تعهداتش ذیل این توافق را تأیید نموده است.

دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته با نقض یکجانبه تعهدات خود ذیل برجام از این توافق که به تأیید شورای امنیت سازمان ملل متحد رسیده بود خارج شد.

جمهوری اسلامی ایران اردیبهشت ماه سال جاری در سالگرد خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای و اعمال تحریم های گسترده، بیان کرد در پی عدم تحقق وعده طرف های باقی مانده در برجام برای جبران خسارات ناشی از خروج آمریکا از این توافق، گام هایی را برای کاهش تعهد به توافق هسته ای برمی دارد.

برنامه جامع اقدام مشترک در دو بند، به صراحت عنوان نموده است که احیای تحریم های برطرف شده ذیل این توافق، به ایران این حق را اعطا می نماید که اجرای بخشی یا تمام تعهدات خود ذیل برجام را متوقف کند. ایران در گام نخست، تعهد به سقف برجامی اورانیوم با غنای پایین و آب سنگین را تعلیق کرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نمایندگی ایران در وین: درخواست آمریکا برای نشست اضطراری شورای حکام طنزی تلخ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگی ایران در وین: درخواست آمریکا برای نشست اضطراری شورای حکام طنزی تلخ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید